فجر ۳۶/ سیمرغ به توان۲/ همه راضی! | نیمرخ

فجر ۳۶/ سیمرغ به توان۲/ همه راضی!

بانی فیلم-گروه سینمای ایران:مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته در برج میلاد برگزار شد. این در حالی بود که مراسم تا حدودی تحت تاثیر حاشیه های اعلام نام کاندیداها در شنبه شب گذشته قرار گرفته بود.اجرای این مراسم را رضا رشیدپور بر عهده داشت. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعدادی از نمایندگان و اعضای مجلس شورای اسلامی و شورای شهر از جمله حاضران در این مراسم بودند.

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سخنانی از مدافعان حریم انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز گفت و از حضار خواست به پاس حماسه‌آفرینی‌های این عزیزان بایستند و دلاوران ایران زمین را تشویق کنند. او همچنین گفت: صحبتی که می‌کنم شاید خیلی ربطی به جشنواره و سینما ندارد و شهریور سال ۵۹ را خیلی از ما به خاطر داریم. دشمن به ما حمله کرد و تا به خودمان جنبیدیم شهرهای مرزی را گرفتند و هشت سال جنگیدیم تا آنها را بیرون کردیم. در تهران هم حتی بمباران و موشک باران بود و به سختی دشمن را بیرون راندیم. چندسال گذشته دشمنان ایران تصمیم گرفتند جنگ خانمان برانداز را در ایران راه بیندازند و دولت خودساخته به اسم داعش ساختند با هدف تجزیه ایران و از بین بردن سربلندی ایران را می‌خواستند. عزیران و جوانان کشور دیگر پخته شدند و بیرون از مرزها با دشمن جنگیدند و بدون کمترین آسیبی دشمن را شکست دادند. و شهدای زیادی هم در ایران دادیم و خواهش می کنم به اندازه زحمت و شجاعت آنها بایستید و خانواده شهدا تشویق کنید. سلامت و پاینده باد ایران عزیز.

 

رییس جمهور: سینما را بخش مهمّی از راه‌حل‌های مشکلات ایران می‌دانم

 

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به این شرح قرائت کرد:«امروز، اهل نظر دیگر فرهنگ را فقط زیربنا یا صرفاً روبنای توسعه جوامع نمی‌دانند. امروز، «فرهنگ» هم زیربنا و هم روبنا است. ما در جمهوری اسلامی ایران، فرهنگ را به عنوانِ مهمترین مقصد و غایتِ برنامه‌های توسعه می شناسیم.

ظهور همزمان سه پدیده: اینترنت، تلفن‌های همراه هوشمند، شبکه‌ های اجتماعی که جمع آنها سودای غلبه بر نظام رسانه ای و قلب و روح و فکر تمامی ساکنان کره خاکی را دارند، دست اندرکاران سینمای ما را بر آن می‌ دارد تا به مثابه محتوای فکری و هنری، این ابزار و امکانات را به کمال به خدمت بگیرند و سینمای مقتدرِ ما در این عرصه، ابتکار عمل را در دست خود داشته باشد! عرصه‌ای که جامعه در آن آگاهی خودش را جست‌وجو می‌کند. سینما امکان نقد و گفت‌و‌گو درباره مسائل و موضوعات مهّم را برای گروه های متنوع جامعه فراهم می‌کند و این آغاز هر نوع بهبودی در زندگی و حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ماست.

مردم در عمقِ داستان‌های سینمایی به دنبال زندگی، هویت، رؤیاها، رنجها، شادیها و امیدهای خود می گردند. شاید این وجهِ سینما، از علل مهّم جذّابیّت‌های مردمی اش باشد. سینما می ‌تواند چنین بستری را برای جستجوی جمعی با هدفِ کمک به یافتنِ پاسخهای مردمِ ما فراهم کند. سینمایِ ما هرگاه که به ایفای چنین نقش و مسئولیتی نزدیک شده، توانسته است به جای تقلید، بر نوآور‌ی های خودش تکیه زَنَد و آوازه‌اش را در جهان منتشر کند.

سینما یکی از کارآمدترین ابزار فرهنگی و هنری است که بشر امروز برای معرفی و انتقال پیامها و مواریث و دستآوردهای تمدنیِ خود کشف کرده است. امّا تمدنی می تواند امید به ماندگاری، باروری و بازتولید ارزش‌هایش داشته باشد که فرآیند انتقالِ توأم با ارتقاء خود را مدیریت کند، آن را حیاتی بداند، نسبت به نقاط قوت و ضعف خود از منظری استراتژیک، احاطه یابد و آنی از تزریق «امید» به جامعه غافل نشود.

سینمای ما باید حوزه فرهنگی و تمدّنیِ خود را مجدداً بشناسد و در عین اینکه همواره «فرهنگ دینی و ملی» و «مسائل ایران» مهمترین محور و موضوعش است، به دنبال کسب سهمی هر چه فزونتر از میدان فرهنگ و هنر دیگر سرزمینها و نیز اقتصادِ جهانیِ صنعت تصویر باشد! برای نیلِ به این منظور، باید امکانات، قابلیتها و ظرفیتهای ملّی و بین المللی خود را هر روز ارتقاء بخشیم. در این زمینه، توسعه نیروی انسانی، توسعه سازمانی، توسعه منابع سرمایه، توسعه فناوری، فراهم‌سازی زیرساختهای حقوقی و تجهیزاتی، فعّال شدن در صحنه دیپلماسی فرهنگی جهان، بِرندسازی، بازارسازی و توسعه خلاق بازار و سرانجام طراحی و تدوین استراتژی های عرضه محصولات از مهمترین برنامه‌های سینمای ایران ما خواهد بود. سینمایی که دیگر با مجموعه ای از سالن‌های نمایش تعریف نمی‌شود، بلکه وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و بسیاری از تصویرافزارها که امکان پخش تصویر متحرک را دارا هستند، به نوعی در حیطه صنعت تصویر و سینما واقع می شوند. سینمای ما باید با جذب انبوه جوانان با استعداد، خوش قریحه و اندیشمند از گستره ایران زمین، ریشه در خاک و سَر بر آسمان سایَد.

اشتغال‌زایی عظیم سینما، توانمندی آن در ایجاد نشاط و امید در جامعه و آموزنده بودن از ویژگی های این سینما است. سینمای ما با بیان علمی و هنری مشکلات جامعه و نقد سیاستها، رویکردها و عملکرد دولت و مؤسسات تأثیرگذار جامعه، می تواند عامل پیشرفت، توسعه و رفع موانع پیش روی جامعه باشد.

امام(ره) فرمودند: در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح اِشکال‌ها، راه را برای سعادت جامعه باز کنند (صحیفه نور، جلد ۱۴، صفحه ۲۴).

سینما با بیان و طرح مسائل و نظریات جدید می­‌تواند جامعه را برای مواجهه با آنها آماده سازد. با رفتن به فضاهای طبیعی و تاریخی سرزمینمان و نیز بازتاب و معرفی هزاران رسم و واقعه آیینی، دینی و ملّی به کمک پیشرفت صنعت گردشگری بشتابد و با نگاه دانش‌بنیان باعث پیشرفت فناوری و توسعه استارت آپ‌ها شود.

این سینما قادر است آرامش روانی به جامعه ببخشد، برای حفظ ثبات اجتماعی و التیام گسست‌ها مرهم باشد، بانشاط و نشاط آفرین باشد، قانون و اخلاق را که مؤلّفه‌های تنظیم‌کننده روابط اجتماعی هستند، تحکیم بخشد، احساس امنیّت، استقلال و اقتدار ملی را تقویت کند، اما خود نیز باید از امنیّت و آرامش خاطر درونی برخوردار باشد و جهان را عرصه پرواز خود بداند. من سینما را بخش مهمّی از راه‌حل‌های مسائل و مشکلات امروز و فردای ایران و جوانان عزیزمان می‌دانم و نه مشکل!».

 

رئیس سازمان سینمایی:

مردم ما در همه جای ایران باید به سینما بروند

 

محمدمهدی حیدریان معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی در مراسم اختتامیه سی و ششمین  جشنواره فیلم فجر سخنرانی کرد.او ضمن تبریک آغاز چهلمین فجر انقلاب و سلام و خیر مقدم به حضار گفت:به رغم رشد سیصد درصدی اقبال شما به دیدن فیلم‌ها، هنوز تا کسب سهمی  درخور از اوقات شما راهی دراز در پیش داریم. اما مردم ما در همه جای ایران باید به سینما بروند و این بر عهده ما و همراهی و پشتیبانی سایر مسئولین در دولت و مجلس است که هر چه زودتر امکان تحقق عدالت فرهنگی را در این عرصه فراهم سازند.او افزود:طبق آمار سی کشور در جهان صاحب صنعت تولید فیلم هستند و کشور ما در این میان جایگاهی مطلوب دارد.اما ما باید سهم خود را از جغرافیای فرهنگی و طبعاً از اقتصاد ده‌ها میلیارد دلاری صنعت تصویر بیش از پیش مطالبه کنیم. باید برای تحقق آینده مطلوب به کمک سینما در عرصه‌های مختلف، خلق فرصت کنیم. این خلق فرصت‌ها، ایجاد جریانات اجتماعی می‌کند که به طور طبیعی آسیب پذیری و غافلگیری  ما را در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی امنیتی به حداقل می‌رساند.

ازمه این کار پایداری تصمیم‌های کلان و ثبات در سیاست‌هاست که به یاری خدا و مسارکت صاحبان هنر و اندیشه برنامه جامع سینما تهیه شده و من بعد چارچوب تصمیمات اجرایی را تعیین و تنظیم می‌کند.

حیدریان گفت:آثار عرضه شده در سی‌و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر، حکایت از آن دارد که این سینما حرکت خود را به سوی حرفه‌ای تر شدن، به خوبی استمرار بخشیده است و این پیام را به مخاطبین خود می ده که سینمای ما زنده است، چون جامعه ما زنده است و سینمایی به‌روز را طلب می‌کند.حضور فیلم‌های خوش ساخت با مضامین اجتماعی ، کمدی، دفاع مقدس و مقاومت، در قالب‌های داستانی، انیمیشن و مستند- مجموعه متنوعی را به جامعه عرضه داشت که امید به آینده درخشان این سینما را بیش از پیش نمایان می‌سازد. فیلم‌های اجتماعی این دوره، ضمن نگاه نقادانه به مسائل و معضلات جاری، هم از سیاه‌نمایی های مرسوم فاصله گرفته‌اند و هم با بیان سینمایی حرفه‌ای‌تر و هنرمندانه‌تر امیدآفرینی کرده‌اند.

او با بیان اینکه کسی از دیدن فیلم‌های کمدی خجالت‌زده نمی‌شود، افزود:فیلم‌های کمدی این دوره را خوش ساخت و محترمانه،در عین پرداختن به موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می‌یابیم. فیلم‌های«دفاع مقدس» نگاه و تاریخچه بدیعی را به مردم- خاصه جوانانی که آن روزها و آن واقعه خطیر را ندیده‌اند- با هنرمندانه‌ترین بیان و فنی‌ترین وجوه، عرضه کرده‌اند. در موضوع دشوار «انیمیشن» نیز توانسته‌ایم تا بخش عظیمی از عقب ماندگی تاسف‌بار  خود از جهان انیمیشن را جبران و راه ده-پانزده ساله‌ای را جهش‌وار با موفقیت طی کنیم و به مرزهای استاندارد جهانی بسیار نزدیک شویم. در موضوع فیلم‌های سینمایی موصوف به «مقاومت» نیز مضمون تازه‌ای را تجربه می‌کنیم که باید شاهد آثار آن، هم در افق پیش روی سینمای کشورمان و هم در سطح سینمای جهان باشیم.

او ادامه داد: جوانان و فیلم‌ اولی‌های این دوره، هم حرفه‌ای وارد صحنه شده‌اند و توقع جامعه سینمایی و مخاطبین را از خود، ارتقاء بخشیده‌اند. سینمای آینده ایران سنیمایی است متکی به نیروی جوان و ذهن خلاق آنان. به یاری پروردگار، برآنیم تا از سال آینده جشنواره مستقل فیلم‌های اول را نیز برپا کنیم.

حیدریان گفت:از منظر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، نکته بسیار مهم در این باره این است که رشد سینمای ما در تمامی ابعاد آن صورت گرفته است و منحصر به یک بخش از این صنعت و هنر بزرگ نبوده. این‌ها پیش درآمد است، امیدوار کننده است، اما کافی نیست.این سینمای قدرتمند بیش از پیش با احساس مسئولیت اجتماعی وارد عرصه‌ها و شئون اجرایی کشور خواهد شد. تلاش خواهد کرد تا با پرهیز از تنش‌ها، مانع فرسایش فرهنگی و اجتماعی جامعه شود و در صدد خواهد بود تا از طریق بازخوانی مجدد نقش نهادهای اصلی تولید کننده ارزش در جامعه، مرجعیت «فرهنگی» را احیاء کند و ظرفیت‌های خود را برای گفت‌وگوی درون تمدنی و نیز با جامعه جهانی ارتقاء بخشد.طبعاً چنین سینمایی با نگاه به آینده و نقد عالمانه-منصفانه و در چارچوب منافع مل می‌رود تا «کابوسهای» آفریده شده برای جوانان را به «امید» و «امیدواری» تبدیل کند. کابوس زدگی، دشمن خلاقیت، نشاط، کار و تلاش، ایده و ابتکار و هر گونه انگیزه بهبود است. درست برعکس «امید» و «امیدواری».اگر ما «امید» در جامعه نیافرینیم، مرتباً آن را بازتولید نکنیم و براساس آن، آینده خود را  ترسیم و معنا ننماییم، یقیین بدانید روز بیگانگان برای جامعه ما، آینده مطلوب‌شان را تعریف، القاء و ترسیم خواهند کرد.

او در پایان گفت:تمامی دست‌اندکاران صنعت تصویر کشور آماده‌اند و پرتوان به پیش خواهند رفت و از سرزنش‌های خارهای مغیلان، غم به قلبشان راه نمی‌دهند و این فرموده رهبری معظم انقلاب را ره توشه خود ساخته‌اند که: «سینما کلید پیشرفت کشور به میزان زیادی دست شما سینماگران است.» والسلام»

 

فهرست کامل برگزیدگان سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه: «حیوان» ساخته برادران ارک

 

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه بصری : فرید ناظرفصیحی برای فیلم «چهارراه استانبول»

 

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی: سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه: عباس بلوندی برای فیلم «سرو زیر آب»

 

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس: سارا خالدی‌زاده برای فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»

 

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری: علیرضا علویان برای فیلم‌های «به وقت شام» و «مغزهای کوچک زنگ زده»

 

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری: رشید دانشمند برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن: کارن همایونفر برای فیلم «به وقت شام»

 

سیمرغ بلورین بهترین تدوین: بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای فیلم «عرق سرد»

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری:  علیرضا زرین دست">علیرضا زرین دست برای فیلم «سرو زیر آب»

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه: هومن سیدی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول : رضا مقصودی برای فیلم «خجالت نکش»

 

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن: سحر دولتشاهی برای فیلم‌های «چهارراه استانبول» و «عرق سرد»

 

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد: جمشید هاسم پور برای فیلم «دارکوب»

 

سیمرغ بلورین بهترین نقش اول زن: سارا بهرامی برای فیلم «دارکوب»

 

دیپلم افتخار بهترین نقش اول مرد: امین حیایی برای فیلم «شعله‌ور»

 

سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد: امیر جدیدی برای فیلم‌های «تنگه ابوقریب» و «عرق سرد»

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه: کامبوزیا پرتوی برای فیلم «کامیون» و هومن سیدی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

 

جایزه ویژه هیئت داوران: «بمب؛ یک عاشقانه» ساخته پیمان معادی

 

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی: ابراهیم حاتمی کیا برای «به وقت شام» و بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم: «تنگه ابوقریب» به تهیه کنندگی سعید ملکان

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی: «سرو زیر آب» به تهیه کنندگی سیدحامد حسینی

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: «مغزهای کوچک زنگ زده» به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

 

 

 

 

 

 

نوشته فجر ۳۶/ سیمرغ به توان۲/ همه راضی! اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

منبع: بانی فیلم
آدرس کوتاه: http://www.nimrokh.tv/news/36432
مرتبط با خبر
خبرهای پربازدید

رضا رشیدپور

گره گشایی از ماجرای ترکش های اشتباهی حاتمی کیا

گره گشایی از ماجرای ترکش های اشتباهی حاتمی کیا

بانی فیلم– گروه سینمای ایران- هادی اعتمادی مجد: یکشنبه شب گذشته شاید دل خیلی از بینندگان پخش زنده مراسم اختتامیه فیلم فجر ۳۶ و احتمالاً حضار در سالن برای رضا رشیدپور سوخت. مجری ای که این شبها چه از ناحیه پذیرفتن اجرای «هفت» و چه زیاد دیده شدن و توی...

۱۳۹۶/۱۱/۲۶

ابراهیم حاتمی کیا
رضا رشیدپور

رئیس صداوسیما: حق با حاتمی‌کیاست، به «هفت» تذکر دادیم!

رئیس صداوسیما: حق با حاتمی‌کیاست، به «هفت» تذکر دادیم!

فریادهای شب گذشته ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر و اعتراضش به برنامه «هفت» و رضا رشیدپور اثر کرد و چند ساعت بعد عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما حق را به او داد و به تمجید از «به وقت شام» پرداخت. حاتمی‌کیا دیشب در اختتامیه...

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

ابراهیم حاتمی کیا
رضا رشیدپور

اظهارات تند حاتمی‌کیا علیه رشیدپور و تلویزیون در اختتامیه جشنواره فجر

اظهارات تند حاتمی‌کیا علیه رشیدپور و تلویزیون در اختتامیه جشنواره فجر

ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر از رضا رشیدپور برای ساختن واژه‌هایی علیه فیلم «به وقت شام» و نپرداختن برنامه های شبکه دو و سه به این فیلم انتقاد کرد. به گزارش سینماسینما، ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» در مراسم اختتامیه سی و ششمین...

۱۳۹۶/۱۱/۲۲

رضا رشیدپور

پخش زنده آیین پایانی جشنواره ملی فیلم فجر از شبکه نمایش

پخش زنده آیین پایانی جشنواره ملی فیلم فجر از شبکه نمایش

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به صورت زنده از شبکه نمایش سیما پخش خواهد شد. به گزارش سینماسینما٬ برنامه‌ اختتامیه این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی به صورت زنده از شبکه نمایش پخش می شود. مراسم اختتامیه این جشنواره...

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

همایون شجریان
رضا رشیدپور

همایون شجریان خواستار عذرخواهی رسمی کارگردان «لاتاری» از مردم ایران شد

همایون شجریان خواستار عذرخواهی رسمی کارگردان «لاتاری» از مردم ایران شد

همایون شجریان در اینستاگرامش خواستار آن شد که محمدحسین مهدویان از مردم ایران به دلیل توهین به فردوسی عذر خواهی مستقیم و رسمی به عمل بیاورد. بی بی سی نوشت: مهدویان در گفتگو با رضا رشیدپور مجری برنامه سینمایی «هفت» در دفاع از فیلم لاتاری و نگاهی که در آن...

۱۳۹۶/۱۱/۲۰

رضا رشیدپور
محمدحسین مهدویان

عذرخواهی بازیگر «لاتاری» از رشیدپور/ حجازی‌فر: لشکر زامبی‌ها به اینستاگرامم حمله کردند

عذرخواهی بازیگر «لاتاری» از رشیدپور/ حجازی‌فر: لشکر زامبی‌ها به اینستاگرامم حمله کردند

هادی حجازی‌فر بابت درخواستش از محمدحسین مهدویان برای «زدن در دهان مجری برنامه هفت»، از رضا رشیدپور عذرخواهی کرد. به گزارش سینماسینما، هادی حجازی‌فر، بازیگر فیلم «لاتاری» که مطلبی در صفحه اجتماعی‌اش در مورد رضا رشیدپور، مجری برنامه «هفت» سر و صدا به پا کرده بود شب گذشته، پنجشنبه ۱۹...

۱۳۹۶/۱۱/۲۰

رضا رشیدپور
محمدحسین مهدویان

جنجالی که «لاتاری» در «هفت» به پا کرد/ از انتقاد تند حجازی‌فر تا پاسخ رشیدپور

جنجالی که «لاتاری» در «هفت» به پا کرد/ از انتقاد تند حجازی‌فر تا پاسخ رشیدپور

ماجرای نقد و بررسی «لاتاری» در برنامه «هفت» به مجادله‌ای میان عوامل فیلم و رضا رشیدپور در فضای مجازی تبدیل شده است. به گزارش سینماسینما، «لاتاری» تازه‌ترین اثر سینمایی محمدحسن مهدویان در سی‌وششمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد و در برنامه «هفت» ویژه جشنواره فجر با اجرای رضا رشیدپور...

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

رضا رشیدپور
هادی حجازی فر

انتقاد شدید تهیه کننده و بازیگر «لاتاری» از رشیدپور

انتقاد شدید تهیه کننده و بازیگر «لاتاری» از رشیدپور

شب گذشته در برنامه سینمایی «هفت» با حضور محمد حسین مهدویان، مجری برنامه رضا رشیدپور برخی از جزییات داستان فیلم «لاتاری» را در حضور کارگردان آن بازگو کرد. با پایان یافتن این برنامه، سید محمود رضوی تهیه کننده و هادی حجازی فر بازیگر «لاتاری» به شدت به این کار رشیدپور...

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

مهران مدیری
رضا رشیدپور

پخش «دورهمی» در نوروز ۹۷ برای همیشه به پایان می‌رسد

پخش «دورهمی» در نوروز ۹۷ برای همیشه به پایان می‌رسد

مهران مدیری با حضور در برنامه «هفت» به سوالات رضا رشیدپور درباره فعالیت‌های حال حاضر خود و برخی از مسایل سینما پاسخ داد. به گزارش بانی‌فیلم، مهران مدیری کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون دقایقی پیش در برنامه «هفت» از پایان همیشگی تولید «دورهمی» در نوروز ۹۷ خبر داد. وی...

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

رضا رشیدپور

انتقادبه اجرای رشیدپور در «هفت»/ جای شکرش باقی است که رامبد نیامد

انتقادبه اجرای رشیدپور در «هفت»/ جای شکرش باقی است که رامبد نیامد

رضا رشیدپور در برنامه‌ «هفت» نسبت به انتقادها اینگونه پاسخ داد: «ما نقد و نظرات شما را می‌خوانیم و برایمان اهمیت دارد. بعضی می‌گویند مجری بی‌سواد است. این که کاملا مشخص است من هیچ‌وقت ادعای با سوادی نداشتم. بنابراین ۸ روز را با یک مجری بی‌سواد سر کنید.» گویی با...

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

مهران مدیری
رضا رشیدپور

ناگفته‌های مهران مدیری؛ از دستمزد میلیاردی‌ تا اجرای «هفت»

ناگفته‌های مهران مدیری؛ از دستمزد میلیاردی‌ تا اجرای «هفت»

مهران مدیری با حضور در برنامه «هفت» از حاشیه‌های مربوط به حضورش به عنوان مجری هفت، شایعات دستمزدهای میلیاردی‌اش، علت باز بودن فضای نقد در تلویزیون برای او و همچنین زمان پایان ساخت «دورهمی» سخن گفت. به گزارش سینماسینما، مهران مدیری که شب گذشته مهمان رضا رشیدپور در برنامه سینمایی...

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

مهران مدیری
رضا رشیدپور

دورهمی تلویزیونی‌ها به سبک رشیدپور در «هفت»

دورهمی تلویزیونی‌ها به سبک رشیدپور در «هفت»

در حالی که از روز جمعه برنامه سینمایی «هفت» با اجرای رضا رشیدپور از شبکه سه روی آنتن می‌رود تا به پوشش سی و ششمین جشنواره فجر بپردازد، امشب مهران مدیری به این برنامه سینمایی آمد و به طور مفصل با رضا رشیدپور در مورد حواشی برنامه «دورهمی» صحبت کرد....

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

رضا رشیدپور

آماتور بازیهای یک حرفه ای

آماتور بازیهای یک حرفه ای

هادی داداشی «هم فرکانس» ،«طوفان فکری» و … از جمله اصطلاحاتی بودند که رضا رشیدپور دیشب در «هفت» تلاش کرد با تکیه بر آنها خلا دانش سینمایی خود را تا حدی پر کند. رضا رشیدپور دیشب در «هفت» و بویژه در آیتم بلند گفت و گو با عوامل فیلم «شعله...

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

حمید نعمت الله
رضا رشیدپور

نگاهی به بازگشت یک برنامه سینمایی/شب اول «هفت» بدون چالش

نگاهی به بازگشت یک برنامه سینمایی/شب اول «هفت» بدون چالش

اولین قسمت از برنامه «هفت» در حالی روی آنتن رفت که بیشتر به فیلم «شعله ور» و سینمای حمید نعمت الله اختصاص یافت. به گزارش سینماسینما، برنامه «هفت» شب گذشته ۱۳ بهمن درحالی بعد از کشمکش ها و حاشیه های فراوان روی آنتن شبکه سه سیما رفت که گفتگوها و...

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

امین حیایی
حمید نعمت الله

در اولین «هفت» با اجرای رشیدپور چه گذشت؟

در اولین «هفت» با اجرای رشیدپور چه گذشت؟

سری چهارم برنامه «هفت» شامگاه گذشته همزمان با افتتاح سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر پس از کش‌وقوس‌های فراوان مبنی بر انتخاب مجری مناسب این ویژه‌برنامه، با اجرای رضا رشیدپور به روی آنتن رفت. بر این اساس اولین چالش رشیدپور در مقام مجری یک برنامه سینمایی، با عوامل فیلم «شعله‌ور» شکل گرفت....

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

علی معلم
رضا رشیدپور

رضا رشیدپور در برنامه هفت: در برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه هیچ جشنواره ای استاندارد نبودیم

رضا رشیدپور در برنامه هفت: در برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه هیچ جشنواره ای استاندارد نبودیم

رضا رشیدپور در ابتدای ویژه برنامه هفت یادی از سه مجری پیشین این برنامه کرد و بیان داشت: امسال بیش از هرکسی جای علی معلم عزیز پشت این میز خالی است. مرد دانشمندی که همگی می دانیم چقدر جای او و نقد صادقانه اش خالی است. به گزارش سینماسینما، امیدوارم...

۱۳۹۶/۱۱/۱۳

رضا رشیدپور

برنامه «هفت» پخش نشد/ قسمت اول ۱۳ بهمن روی آنتن می‌رود

برنامه «هفت» پخش نشد/ قسمت اول ۱۳ بهمن روی آنتن می‌رود

برنامه «هفت» که قرار بود با اجرای رضا رشیدپور شامگاه گذشته، پنجشنبه ۱۲ بهمن اولین قسمت سری جدیدش پخش شود دیشب روی آنتن نرفت و پخش آن به جمعه ۱۳ بهمن موکول شد. به گزارش سینماسینما، شب گذشته بعد از خبر ساعت ۲۲، برنامه «سختانه» پخش شد و در زیرنویس...

۱۳۹۶/۱۱/۱۳

فریدون جیرانی
مهران مدیری

انتقاد تند مجری سابق «هفت» از مهران مدیری و رضا رشیدپور

انتقاد تند مجری سابق «هفت» از مهران مدیری و رضا رشیدپور

 محمود گبرلو بیان کرد که سطح تخصصی برنامه «هفت» با اجرای مجریان جدید پایین می‌آید و این برنامه نیازمند مجری متخصص است.   به گزارش سینماسینما، محمود گبرلو روز گذشته در حاشیه نشست دبیر جشنواره فجر در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های اینترنتی درباره تغییر رویکرد برنامه «هفت» با...

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

مهران مدیری
رضا رشیدپور

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای ایران دارد؟!

رشیدپور اساساً چه نسبتی با سینمای ایران دارد؟!

با وجود اعلام رسمی مدیران شبکه سه درباره انتخاب مهران مدیری به عنوان مجری برنامه «هفت» برای ایام جشنواره فیلم فجر، یکباره رضا رشیدپور جانشین او شد و بدین ترتیب، لحظه به لحظه این برنامه با تغییر مجری روبه رو شد؛ اتفاقی که اکنون این پرسش را پیش آورده، اساساً...

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

مهران مدیری
رضا رشیدپور

توضیحات رضا رشیدپور پس از انتخابش به عنوان مجری «هفت»

توضیحات رضا رشیدپور پس از انتخابش به عنوان مجری «هفت»

رضا رشیدپور با انتشار متنی در اینستاگرام درباره انتخابش به عنوان مجری برنامه «هفت» توضیحاتی را ارائه کرد و از حضور مهران مدیری در این برنامه خبر داد. به گزارش سینماسینما، رضا رشیدپور که روز گذشته به عنوان مجری ویژه برنامه «هفت» برای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر انتخاب...

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

مهران مدیری
رضا رشیدپور

اجرای برنامه سینمایی زیر سایه «ستاره مربع»ها

اجرای برنامه سینمایی زیر سایه «ستاره مربع»ها

در حالی که کمتر از یک هفته از معرفی مهران مدیری به عنوان مجری برنامه سینمایی «هفت» در روزهای جشنواره فیلم فجر می‌گذشت، ناگهان به شکل غیررسمی اعلام شد که او از اجرای این برنامه انصراف داده و رضا رشیدپور مجری همه فن حریف این روزهای تلویزیون قرار است ویژه...

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

رضا رشیدپور

انتخاب رشیدپور برای اجرای «هفت» قطعی هست،نیست؟!

انتخاب رشیدپور برای اجرای «هفت» قطعی هست،نیست؟!

بانی فیلم:در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، دقایقی پیش سایت میزان به نقل از مدیر روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد که برخلاف خبرهایی که پیشتر انتخاب رضا رشیدپور را برای اجرای برنامه هفت در روزهای برگزاری‌جشنواره فیلم فجر قطعی اعلام کرده بودند اما هنوز این انتخاب قطعی نشده...

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

مهران مدیری
رضا رشیدپور

رضا رشیدپور جایگزین مهران مدیری در «هفت» شد

رضا رشیدپور جایگزین مهران مدیری در «هفت» شد

 رضا رشیدپور قرار است به جای مهران مدیری، اجرای ویژه‌برنامه «هفت» را در دوران جشنواره فیلم فجر برعهده بگیرد. به گزارش سینماسینما، با وجود اینکه پیشتر اعلام شده بود که قرار است مهران مدیری اجرای ویژه‌برنامه «هفت» را در ایام سی‌وششمین جشنواره فجر برعهده بگیرد، در آخرین روزها رضا...

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

رضا رشیدپور

مجریان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر سی و ششم معرفی شدند

مجریان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر سی و ششم معرفی شدند

دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر امروز صبح در برنامه «حالا خورشید» از احسان کرمی و رضا رشیدپور به عنوان مجریان مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره یاد کرد و درباره ۳۱ افتتاحیه این رویداد در ۳۱ استان توضیح داد. ابراهیم داروغه‌زاده تاکید کرد همه فیلم‌ها در مراکز استان‌ها با...

۱۳۹۶/۱۱/۰۸

رضا رشیدپور

انتقاد تند رضا رشیدپور از ضعف مسئولان در مدیریت بحران

انتقاد تند رضا رشیدپور از ضعف مسئولان در مدیریت بحران

رضا رشیدپور با انتشار پستی در اینستاگرام از ضعف مدیریت بحران در کشور انتقاد کرد. به گزارش سینماسینما، رضا رشیدپور با انتشار عکسی ار خود در هوای برفی امروز (یکشنبه هشتم بهمن) از وضعیت مدیریت بحران در کشور گلایه کرد. این مجری با اشاره به اینکه تنها خروجی مدیریت بحران...

۱۳۹۶/۱۱/۰۸

رضا رشیدپور

دو مجری سرشناس در آغاز و پایان جشنواره فیلم فجر

دو مجری سرشناس در آغاز و پایان جشنواره فیلم فجر

احسان کرمی و رضا رشیدپور مجریان مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر هستند. به گزارش سینماسینما، ابراهیم داروغه‌زاده امروز یکشنبه هشتم بهمن در برنامه «حالا خورشید» درباره سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر صحبت کرد. بر اساس صحبت‌های داروغه‌زاده در این برنامه مشخص شد که مراسم افتتاحیه روز...

۱۳۹۶/۱۱/۰۸

رضا رشیدپور

۲ مجری سرشناس در آغاز و پایان جشنواره فیلم فجر

احسان کرمی و رضا رشیدپور مجریان مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر هستند.

۱۳۹۶/۱۱/۰۸

رضا رشیدپور

مصاحبه ای که می توانست متفاوت باشد!

مصاحبه ای که می توانست متفاوت باشد!

گروه تلویزیون- زینب علیپور: از زمانی که خبر گفت و گوی رضا رشیدپور با دکتر روحانی در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد، با توجه به نوع اجرایی که رضا رشیدپور در برنامه های خود دارد و به خصوص انتقاداتی که از دولت حاضر به بهانه های مختلف هر...

۱۳۹۶/۱۱/۰۴

حسن روحانی
رضا رشیدپور

واکنش رضا رشیدپور به انتقادهایی علیه عملکردش در مصاحبه با روحانی

واکنش رضا رشیدپور به انتقادهایی علیه عملکردش در مصاحبه با روحانی

رضا رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» ضمن قدردانی از انتقادهایی که به اجرای او در گفت وگوی شب گذشته‌اش با روحانی شده است، توضیحاتی را در این باره ارائه داد. به گزارش سینماسینما، رضا رشیدپور که شب گذشته اجرای برنامه گفت وگو مستقیم حسن روحانی با مردم را برعهده داشت....

۱۳۹۶/۱۱/۰۳