صدرنشینی دوباره «کوکو» همزمان با افت فروش شدید «لیگ عدالت» | نیمرخ

صدرنشینی دوباره «کوکو» همزمان با افت فروش شدید «لیگ عدالت»

آی سینما: انیمیشن کمدی «کوکو» که همزمان با استقبال سینماروها در آستانه فصل جوایز، مورد توجه منتقدان هم قرار گرفته است با بیش از ۲۶ میلیون دلار فروش آخر هفته برای دومین هفته پیاپی صدرنشین ماند. جدیدترین محصول مشترک استودیوی دیزنی و پیکسار هم اکنون در نزدیک به چهار هزار سالن سینما روی پرده است. همزمان، فیلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» با ۶۰ درصد افت فروش روبرو شد و در سومین هفته اکرانش فقط ۱۶.۵ میلیون دلار فروش کرد.

بعد از فیلم پرهزینه دی سی و برادران وارنر، درام خانوادگی «اعجوبه» که در نزدیک به ۳۵۰۰ سالن روی پرده است بیش از ۱۲ میلیون دلار فروخت و سومین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته امریکا شد. «ثور: راگناروک» دیگر فیلم ابرقهرمانی روی پرده نیز در پنجمین هفته اکرانش به فروشی برابر با ۹.۷ میلیون دلار دست یافت و چهارمین فیلم جدول پرفروش‌ها شد.

قسمت دوم کمدی «خونه بابایی» محصول جدید استودیو پارامونت بعد از چهار هفته اکران، هفت میلیون دلار فروش کرد و یک پله بالاتر از نسخه ۲۰۱۷ «قتل در قطار سریع السیر شرق» در رتبه پنجم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. ساخته جدید کنت برانا بر اساس رمان معروف آگاتا کریستی نیز با کسب ۶.۷ میلیون دلار درآمد، کل فروش داخلی‌اش را بعد از چهار هفته اکران به بیش از ۸۴ میلیون دلار رساند.

اما از میان فیلم‌های تحسین شده فصل جوایز، درام کمدی مستقل «لیدی برد» و همچنین «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» در رقابتی نزدیک و با اختلافی بسیار ناچیز به ترتیب ۴.۵۴ میلیون دلار و ۴.۵۳ میلیون دلار فروش کردند و رتبه هفتم و هشتم جدول پرفروش‌ها را به خود اختصاص دادند.

در بخش اکران‌های محدود، فیلم «هنرمند فاجعه» که به خاطر اجرای قوی جیمز فرانکو مورد توجه منتقدان قرار گرفته در ۱۹ سینما روی پرده رفت و ۱.۲ میلیون دلار فروش کرد که به این ترتیب، رتبه دوازدهم جدول پرفروش‌ها را به خود اختصاص داد.

«شکل آب» جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو فیلمساز مکزیکی نیز توسط فاکس سرچ‌لایت در دو سالن افتتاح شد و به فروش قابل توجه ۱۶۶ هزار دلار دست یافت. درام کمدی جدید وودی آلن به نام «واندر ویل» هم توسط استودیو آمازون در پنج منطقه افتتاح شد که فروشی بیش از ۱۴۰ هزار دلار را برای سازندگانش به همراه داشت.

درام مستقل «مرا به نامت صدا بزن»که به تازگی به عنوان بهترین فیلم از نگاه انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس انتخاب شده، در چهار سالن سینما روی پرده است و بعد از ده روز نمایش به فروش خیره‌کنند ۹۰۸ هزار دلار دست یافته است. این فیلم همچنین اواخر نوامبر گذشته، در جوایز فیلم مستقل گاتام به عنوان بهترین فیلم تقدیر شد.

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۳-۱ دسامبر ۲۰۱۷

رتبه 

عنوان فیلم 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) 

تعداد سالن

کل فروش (میلیون دلار)

بودجه ساخت (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

کوکو

۲۶.۱

۳۹۸۷

۱۰۸.۶

-

۲

۲

لیگ عدالت

۱۶.۵

۳۸۲۰

۱۹۷.۳

۳۰۰

۳

۳

اعجوبه

۱۲.۵

۳۴۴۹

۸۸

۲۰

۳

۴

ثور: راگناروک

۹.۶

۳۰۶۸

۲۹۱.۴

۱۸۰

۵

۵

خونه بابایی

۷.۵

۲۲۰۴

۸۲.۸

۶۹

۴

۶

قتل در قطار سریع السیر شرق ۲۰۱۷

۶.۷

۳۲۰۱

۸۴.۷

۵۵

۴

۷

لیدی برد

۴.۵۴

۱۱۹۴

۱۷

-

۵

۸

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

۴.۵۳

۱۴۳۰

۱۳.۶

-

۴

۹

ستاره

۴

۲۸۲۲

۲۷.۲

۲۰

۳

۱۰

کریسمس مامان‌های بد

۳.۴

۲۲۵۱

۶۴.۸

۲۸

۵

 

۹۴۱۴

برچسب ها:
  • پیکسار
  • دیزنی
  • کوکو
  • گیشه امریکا
  • لیگ عدالت
منبع: icinema
آدرس کوتاه: http://www.nimrokh.tv/news/31653

آخرین خبرها
خبرهای پربازدید