اکران مستندی درباره «اورسون ولز» | نیمرخ

اکران مستندی درباره «اورسون ولز»

 به گزارش ایسنا، فیلم مستند«اورسن ولز صحبت می‌کند» که قرار است از ۲۵ شهریور ماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران شود، مستندی است با روایتی از هنر و زندگی خصوصی و حرفه‌ایِ نابغه‌ی سینما جرج اورسن ولز که اکرانش در گروه «هنر و تجربه» از بیست و پنج شهریور در تهران و چند شهرستان آغاز می‌شود.

نیما قلی‌زادگان که پخش اولین فیلمش بر پرده سینما را تجربه می‌کند، با بیرون کشیدن آثار کمیاب و بعضا گم شده اورسن ولز، و تمرکز بر زندگی و تفکرات این کارگردان،بازیگر و نویسنده بزرگ بیوگرافی او را به شیوه‌ایی مهیج برای اولین بار در ایران روایت کرده است.

روایت بخش فارسی فیلم را همایون اسعدیان بر عهده گرفته است.

قلی‌زادگان پیش‌تر درباره این مستند و وجه تمایز فیلمش با دیگر مستندهایی که تاکنون درباره این کارگردان بزرگ سینمای جهان ساخته شده است،گفته بود: در این مستند عمده کار بیشتر بر کارهای کمتر دیده شده این کارگردان، بازیگر در سینما ، رادیو ، تلویزیون و تئاتر با تمرکز بر شخصیت و طرز تفکر ولز است.

او علت ساخت مستند «اورسن ولز صحبت می‌کند !» را علاقه شخصی به اورسن ولز عنوان کرده و گفته است: خلا آموزشی در بررسی تفکر و انتخاب‌ها و اجبارهای چنین نابغه‌ای وهمچنین آشنایی با آثار او برای علاقه‌مندان از اهداف بعدی‌ام برای ساخت این مستند است.

 عوامل این مستند به شرح زیر است: نویسنده و کارگردان:نیما قلی‌زادگان، راوی:همایون اسعدیان،تدوین: سیاوش کرد جان، نیما قلی‌زادگان، بابک حیدری، صداگذاری: ایرج شهزادی،تهیه‌کننده:نیما قلی‌زادگان، مهدی لطیفی.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
آدرس کوتاه: http://www.nimrokh.tv/news/23686

آخرین خبرها
خبرهای پربازدید