جی جی آبرامز «جنگ ستارگان» نهم را کارگردانی می‌کند | نیمرخ

جی جی آبرامز «جنگ ستارگان» نهم را کارگردانی می‌کند

آی ‌سینما: با جدایی کالین تره‌وارو از «جنگ ستارگان ۹»، دیزنی و لوکاس فیلم به سراغ چهره‌ای آشنا رفتند تا کارگردانی این پروژه سینمایی را به او بسپارند. جی جی آبرامز که دو سال پیش با ساخت «نیرو بر می‌خیزد» هفتمین فیلم این مجموعه علمی-تخیلی جانی دوباره به میراث جرج لوکاس بخشید، جایگزین تره‌وارو خواهد شد. سایت رسمی «جنگ ستارگان» نوشته آبرامز علاوه بر کارگردانی، در نگارش فیلمنامه اپیزود نهم با کریس تریو همکاری خواهد کرد.

کتلین کندی رییس لوکاس فیلم ضمن اعلام این خبر توضیح داده است: «جی جی با ساخت «نیرو بر می‌خیزد» به آرزوهای ما رنگ واقعیت بخشید و از این که قرار است برگردد تا قسمت پایانی این سه‌گانه را به سرانجام برساند بسیار هیجان‌زده‌ام.»

همزمان با اعلام خبر بازگشت آبرامز، دیزنی و لوکاس فیلم تاریخ اکران «جنگ ستارگان ۹» را از ۲۴ مه ۲۰۱۹ (سوم خرداد ۱۳۹۸) به ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (جمعه ۲۹ آذر ۹۸) تغییر داده‌اند.

این دو استودیو که تولید و پخش مجموعه سینمایی «جنگ ستارگان» را مشترکا بر عهده دارند، تابستان امسال به دنبال اخراج فیل لرد و کریس میلر از سر صحنه فیلمبرداری، بلافاصله ران هوارد را جایگزین کردند تا سکان کارگردانی فیلم جداگانه «هان سولو» را به دست بگیرد.

با توجه به سابقه موفق آبرامز در طرح جهان سینمایی «جنگ ستارگان»، این کارگردان ۵۱ ساله بهترین گزینه برای ادامه کارگردانی اپیزود نهم «جنگ ستارگان» است. این در حالی است که آبرامز بعد از «نیرو بر می‌خیزد»، کارگردانی را رها کرده و بیش‌تر در حوزه تهیه‌کنندگی فیلم و سریال مشغول به کار بوده است. باید منتظر ماند و دید با جدایی کارگردان «دنیای ژوراسیک» و بازگشت آبرامز چه سرنوشتی در انتظار قسمت پایانی سه‌گانه اخیر «جنگ ستارگان» خواهد بود.

 

۹۴۱۴

برچسب ها:
  • جرج لوکاس
  • جنگ ستارگان
  • جی جی آبرامز
  • دیزنی
  • کریس تریو
  • لوکاس فیلم
منبع: icinema
آدرس کوتاه: http://www.nimrokh.tv/news/23661

آخرین خبرها
خبرهای پربازدید